Dom naturalny |Ocieplenie poddasza celulozą

Izolacja bez mostków termicznych

Idealnym uzupełnieniem domu naturalnego jest izolacja z wełny celulozowej. Dzięki zastosowaniu technologii wdmuchiwania granulatu przegroda posiada jednorodną warstwę izolacyjną. Ogranicza to możliwość powstawania mostków termicznych. Dzięki temu mamy pewność że komfort termiczny będzie panował przez cały rok. Skuteczna i dobrze wykonana izolacja poddasza ogranicza nasze koszty ponoszone na ogrzewanie budynku w zimie oraz chłodzenie w lecie. 

Zabezpieczanie przed kunami

Dzięki izolacji wykonanej z wełny celulozowej zabezpieczamy nasze poddasze przed niechcianymi gośćmi takimi jak kuny. Zwierzęta te potrafią spowodować bardzo duże zniszczenia w tradycyjnej izolacji z wełny mineralnej. 

Izolacja wykonana z celulozy ze względu na strukturę materiału, zagęszczenie izolacji w przegrodzie skutecznie zniechęca te zwierzęta przed osiedleniem się w skosach. 

Szybkość realizacji 

Metoda wdmuchiwania granulatu celulozowego na poddaszu jest bardzo szybka. Zazwyczaj docieplenie domu w naszej technologii nie przekracza 3 dni roboczych. Izolacja jest wykonywana po zabudowie poddasza płytami karton- gips przed pierwszym szpachlowaniem. Nie zakłóca to w żaden sposób innych prac prowadzonych na budynku.