Dlaczego warto ocieplać drewniane domy?

Ten rodzaj budownictwa cechuje unikatowy klimat, czym zaskarbia serca wielu miłośników swojego uroku. Drewniane domy mają w sobie wyjątkową mieszankę klasyki, naturalności, a także powiewu przeszłości. Obiekty wykonane z drewna ceni się także za swoją praktyczność – to między innymi zapobieganie gromadzeniu się wilgoci, co jest zasługą naturalnego przepływu powietrza, zachodzącego przez ten materiał. Tym samym jednak narażone są na częste zmiany temperatur, dlatego w pierwszej kolejności warto skupić się na skutecznym zabezpieczeniu swojej drewnianej konstrukcji.

Wiele zależy oczywiście od wyboru gatunku drewna, jaki dobierzemy do naszego domu. Wciąż jednak będzie wymagało to od nas dodatkowego wkładu, aby zapewnić nam skuteczną izolację przed wilgocią, wiatrem, a także innymi czynnikami zewnętrznymi. Na wszystko to składa się odpowiednie zabezpieczenie, czyli przede wszystkim ocieplanie obiektów z drewna, na czym skupimy się w tym artykule.

Jak najlepiej ocieplić drewniane domy?

Priorytetem często jest wykonanie ocieplenia jak najmniejszym kosztem, choć z czasem dla wielu równie istotna stała się kwestia ekologii. Aby utrzymać spójność naturalności surowca, jakim jest drewno, nasza firma wykonuje właśnie usługi ociepleniowe, które są skuteczne i sprawdzone, a przy tym ekologiczne.

Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań jest wełna, znana również pod nazwą granulatu, będąca pochodną celulozy. To naturalnego pochodzenia luźny materiał termoizolacyjny, który wprost idealnie nadaje się do ocieplenia drewnianych domów. Dzięki regulacji wilgoci, co jest jej naturalną właściwością, zapobiega rozwojowi bakterii czy grzybów. Z kolei sypka struktura sprawia, że jest bardzo łatwa w montażu, co przydaje się szczególnie w trudnodostępnych miejscach, w których ciężko umieścić inne materiały ociepleniowe.

Ponadto może być stosowana zarówno do ścian, podłóg, jak i dachów, a jej forma pozwala na przeprowadzenie ocieplania drewnianych domów przez cały rok. To zarówno sposób na proste wykonanie, jak i rozwiązanie w zgodzie i trosce o naturalne środowisko.