Ocieplanie poddaszy

Ocieplanie poddasza w budynku mieszkalnym

Nie tylko właściwa termoizolacja ścian jest gwarantem, iż w naszym domu nie zagości chłód. Nieprawidłowo przeprowadzone ocieplanie poddasza może sprawić, iż przez dach możemy tracić się nawet do 35% ciepła. Warto więc zastanowić się, czym ocieplić poddasze i jak
zrobićekofiber w dachu to prawidłowo? Zanim przystąpimy do izolacji termicznej poddasza musimy dokładnie zbadać stan dachu.Nieprawidłowy układ lub ubytki w konstrukcji dachówkowej mogą doprowadzić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie osiągnąć zamierzonych efektów bez generalnego remontu powierzchni dachowej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wadliwa połać dachowa może spowodować zalewanie izolacji. Kolejnym krokiem, który należy wykonać podczas ocieplania poddasza jest wybór odpowiednich materiałów. Ponieważ termoizolacja umieszczona zostanie między elementami więźby dachowej, powinna odznaczać się elastycznością. Odpowiednio sprężysty materiał sprawi, iż pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu nie powstaną przerwy, przez które z domu mogłoby uciekać ciepło.

Wełna mineralna – ochrona przed chłodem?

strop 2

ekofiber sciany 2Istnieją różnego rodzaju systemy ociepleń poddaszy. Jednak jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do ochrony domu przed chłodem jest wełna mineralna. Mimo popularności nie zapewnia ona doskonałej izolacji termicznej. Najlepsza wełna do ocieplania poddasza nie będzie równie skuteczna jak zastosowanie granulatu izolacyjnego na bazie celulozy, np. Ekofiber lub VestaEco. Wełnę mineralną z powodzeniem można zastąpić najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie ocieplenia poddasza, jakim wykonane z celulozy granulaty izolacyjne. W pomieszczeniach, gdzie do izolacji został wykorzystany granulat celulozowy np. Ekofiber lub VestaEco Cell  panują najlepsze warunki do przebywania dla ludzi, ze względu na przepuszczalność pary wodnej. Jednocześnie granulat celulozowy  w przeciwieństwie do wełny izolacyjnej zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Właściwości termoizolacyjne granulatów celulozowych są efektywniejsze niż wełny mineralnej, jednocześnie jest on tańszym rozwiązaniem.

Granulat termoizolacyjny czy izolacja poddasza pianką poliuretanową?

Nadal w wielu przypadkach do izolacji termicznej poddasza wykorzystywana jest pianka poliuretanowa. Chociaż takie rozwiązanie charakteryzuje się dobrą ceną i wysoką skutecznością, to jednak należy pamiętać, że pianka nie jest ognioodporna, a także równie przyjazna środowisku, co granulat celulozowy np. Ekofiber lub VestaEco Cell. Dlatego zamiast pianki poliuretanowej proponujemy Państwu granulat celulozowy, który zapewni skuteczną, tańszą, a równocześnie ekologiczną izolację poddasza.