O nas

Ekofiber- Kraków. Firma z tradycją której możesz zaufać.  

Firma Budowlano- Inżynieryjna Ekofiber-Kraków jest licencjonowanym wykonawcą robót termomodernizacyjnych, remontowych i budowlanych.
Firma istnieje na polskim rynku nieprzerwanie od ponad 24 lat. Do roku 2001 działaliśmy pod nazwą Zakład Instalacyjno- Produkcyjny Usługi i Produkcja.

Od roku 1995 wykonujemy docieplenia budynków nowatorską technologią za pomocą wdmuchiwania granulatów izolacyjnych. W ciągu 23 lat wykonaliśmy ponad 1 mln m 2 dociepleń stropów i stropodachów w obiektach mieszkalnych. Naszymi Inwestorami są spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, TBS, inwestorzy indywidualni. Z naszych usług korzystały również jednostki użyteczności publicznej- szpitale, szkoły, przedszkola, internaty, urzędy, hale sportowe. 

Technologia wdmuchiwania granulatów izolacyjnych ze względu na możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych stworzyła szanse do wykonania termorenowacji budynków wybudowanych w konstrukcji ściany warstwowej oraz uzupełnienia izolacji skosów dachów, ścian kolankowych (pod regipsy, płyty OSB, MFP itp.), gdzie zastosowano wełnę mineralną w matach. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie naprawiać izolację w budynkach, gdzie zastosowano tradycyjne izolacje. 

Pomoc dla Inwestora

Nasza firma zajmuje się również wdrażaniem nowych technologii w budownictwie oraz szeroko rozumianą energooszczędnością, co zaowocowało współpracą z wieloma firmami.Przygotowani jesteśmy na pomoc przyszłemu Inwestorowi a także gotowi na sprostanie jego wymaganiom.

Dysponujemy ekipą wykwalifikowanych, doświadczonych oraz stałych pracowników. Szczególną uwagę zwracamy na jakość, wysoki standard oraz terminowość wykonywania naszych zleceń. Dowodem tego są liczne referencje i rekomendacje uzyskane przez naszą firmę na przestrzeni ponad 24 lat nieprzerwanego istnienia na polskim rynku.

Od roku 2016 jesteśmy członkiem Krajowego Kluczowego Klastra Zrównoważona Infrastruktura.