Ocieplenie stropu – fanaberia czy konieczność?

Każdy typ ocieplenia naszego mieszkania wpływa na poprawę jego prawidłowej izolacji. Warto zatem inwestować w ocieplanie dachu czy stropodachu. Co za tym przemawia? Czy ocieplenie stropu jest koniecznością, czy może zwykłą fanaberią?

Izolacja cieplna stropu nie jest fanaberią, tylko sposobem na dodatkową oszczędność funduszy. W starych budynkach często brak jest ocieplenia dachu czy stropodachu, przez co szybko się one wyziębiają. Wdmuchiwanie granulatu celulozowego do ich stropu stanowi doskonały sposób na ich efektywną termoizolację oraz izolację akustyczną. Ocieplając strop, ograniczamy uciekanie ciepłego powietrza z nagrzanego mieszkania, co zmniejsza koszta jego ogrzania. W ten sposób nie tylko oszczędzamy, ale także poprawiamy komfort użytkowania naszych pomieszczeń.

Ocieplanie stropów w blokach

Nie tylko w domach wolnostojących warto wykonywać izolacje termiczne stropów. Jest to także dobry sposób na ograniczenie uciekającego ciepła z mieszkania w bloku. Nieocieplane stropodachy i cienkie stropy to praktycznie zerowa izolacja cieplna, która wpływa na temperaturę panującą w pomieszczeniach pod nimi. Uciekające przez nieocieplony strop ciepło powoduje, że mieszkanie bardzo trudno nagrzać zimą. Warto również pamiętać o tym, że nieocieplone lub słabo ocieplone stropy powodują nagrzewanie mieszkania w lecie. Ciepło przenikające przez strop w czasie letnich upałów potrafi tak mocno nagrzać mieszkanie, że przebywanie w nim staje się trudne do wytrzymania. W takich przypadkach warto zainwestować w ocieplenie stropu, które staje się wręcz koniecznością, zapewniającą poprawę warunków użytkowania mieszkania.

Ocieplanie natryskowe granulatem jako skuteczny sposób ocieplenia stropu

Jak widać powyżej, ocieplanie stropów nie jest fanaberią, a niezbędną koniecznością, by podnieść komfort życia w swoim mieszkaniu. Decydując się na ocieplenie stropu, warto postawić na ocieplanie granulatem celulozowym, który w 80% składa się z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób nie tylko dbamy o siebie, ale również o środowisko. Ważne jest także to, że izolacja granulatem ze względu na sposób montażu, polegający na wtłaczaniu materiału pod ciśnieniem, pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i ogranicza ryzyko wystąpienia mostków termicznych. Izolacja granulatem to szybki i skuteczny sposób na ocieplenie stropu i stropodachu.