Ekologiczne ocieplenia

Ekofiber- Kraków i kształtowanie świadomości ekologicznej. 

 

Nasza firma poza usługami dociepleniowymi zajmuje się kształtowaniem świadomości o poszanowaniu środowiska. Często zapraszani jesteśmy na rożnego rodzaju wydarzenia, gdzie prezentowane są ekologiczne i nowoczesne technologie budowlane. Dzięki świadomości ekologicznej, nasi klienci wybierają granulaty celulozowe jako ekologiczne ocieplenia budynku. Stosowane przez nas materiały pochodzą z recyklingu makulatury gazetowej. Dzięki temu, na etapie wytwarzania materiału izolacyjnego ograniczamy ilość surowców potrzebnych do jego wytworzenia, a także energii potrzebnej do jego produkcji. 

Prezentacje dla dzieci i młodzieży. 

Podczas eko-pikników rodzinnych oraz prezentacji dla szkół mamy możliwość przekazania naszej wiedzy na temat dbania o środowisko najmłodszym. Wiedza którą posiądą, będzie w późniejszym czasie wykorzystana dla dobra ogółu. Ograniczenie niskiej emisji spowoduje ograniczenie smogu, z którym wszyscy walczymy. Wiedza, że dobrze docieplony dom potrzebuje mniej energii do ogrzania przełoży się na nasze wspólne dobro. Mniej energii na ogrzanie budynku=mniejsza niska emisja do środowiska niezdrowych substancji. 

Docieplony dom =mniejszy smog

Kluczowym elementem ograniczania smogu jest ograniczenie niskiej emisji. Jeżeli w źle docieplonym budynku wymienimy stary piec na nowy ekologiczny, to i tak ilość paliwa niezbędnego do ogrzania budynku nie zmieni się znacząco. Przez źle docieplony stropodach lub poddasze możemy tracić ponad 30% ciepła. Paradoksalnie, koszty ogrzania źle docieplonego budynku po wymianie pieca na nowy ekologiczny mogą wzrosnąć. Należy wtedy skontaktować się z nami w celu przebadania budynku pod kątem źle wykonanej izolacji. W trakcie takiego audytu jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkie potencjalne miejsca utraty ciepła. Po wykonaniu uzupełnienia izolacji, nasz poprawienie docieplony dom będzie przyjazny dla środowiska naturalnego. Komfort użytkowania takiego budynku będzie również zdecydowanie większy.