Sprawdzone alternatywy dla pianki PUR

Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa, to materiał używany do uszczelniania budynków. Jest ona obecnie stosunkowo popularnym materiałem, głównie ze względu na swoje doskonałe właściwości termiczne oraz fakt, że ma szeroki zakres zastosowań w budownictwie. Istnieje jednak bardziej skuteczna alternatywa dla pianki PUR, czyli granulat celulozowy. 

Granulat celulozowy, czyli co?

Granulat celulozowy jest ekologicznym materiałem izolacyjnym, mającym postać sypką. Wytwarza się go z włókna celulozowego, a następnie impregnuje związkami boru. Jest to materiał w pełni przyjazny środowisku, wytwarzany w ogromnym stopniu z makulatury. Ponad 80% jego składu pochodzi z recyklingu. 

Właściwości celulozowych uszczelnień

Oferowany przez naszą firmę granulat jest odporny na pleśnie i grzyby, dlatego uszczelniając nim drewniane deski i elementy więźby dachowej możesz być pewien, że nie ulegną zagrzybieniu i nie zagnieżdżą się w nich insekty i gryzonie. Również kuny omijają dachy izolowane granulatem celulozowym.

Granulat celulozowy ma bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła i jest trudnopalny, a dodatkowo stanowi doskonały izolator akustyczny. Celulozowe granulaty izolacyjne nie powodują korozji konstrukcji stalowych oraz niwelują konieczność stosowania paroizolacji – zyskuje się przez to efekt „oddychających ścian”, co zdecydowanie polepsza komfort przebywających w takich pomieszczeniach mieszkańców. Na uwagę zasługuje również fakt, iż podczas aplikacji granulatu materiał wykorzystany zostaje w stu procentach, za sprawą stosowanej techniki.

Jakie są zalety alternatywy dla pianki PUR?

Granulat celulozowy jest doskonałą alternatywą dla pianki PUR. Dzieje się tak, ze względu na jego liczne zalety. Powierzając nam zaizolowanie budynku takim materiałem możecie być Państwo pewni, że otrzymacie nie tylko skutecznie zaizolowany strop czy dach, zyskujecie również pewność, że użyty do tego celu materiał jest naprawdę ekologiczny, produkowany głównie z materiałów pochodzących z recyklingu przy minimalnym zużyciu energii i minimalnej emisji CO2. Proponowane przez nas terminy realizacji usługi są krótkie, a prace są wykonane sprawnie i bardzo szybko. Dzięki granulatowi poszycie dachowe zyskuje nowe życie, a jego trwałość zostaje w olbrzymim stopniu przedłużona. Warto także wspomnieć, że ocieplenie granulatem celulozowym jest dużo tańsze, aniżeli pianką PUR, dlatego warto się na nie zdecydować.