Jak ocieplić drewniany dom?

Jak powszechnie wiadomo, drewniane ściany posiadają znakomity współczynnik izolacji termicznej, znacznie wyższy, niż ściany murowane. Warto jednak zadbać o odpowiednie docieplenie budynku ekologicznymi i sprawdzonymi materiałami. W tym przypadku znakomicie sprawdzi się granulat celulozowy – materiał Ekofiber służący ocieplaniu. Wytwarzany jest on z gazetowej makulatury, którą pozyskuje się z celulozy drewna. Jest to więc materiał w stu procentach naturalny i przyjazny środowisku.
Przy pomocy granulatu celulozowego domy drewniane ociepla się w ten sam sposób, w który się je buduje – szybko i bez niepotrzebnego bałaganu. Po montażu powłoka ocieplająca zapewnia pomieszczeniom przeciwpleśniową i przeciwgrzybiczną ochronę, czyni je także odpornymi na szkodniki i insekty, a także płomienie. Jest to więc nie tylko rozwiązanie naturalne i rozsądne cenowo, ale także bezpieczne dla mieszkańców budynku.
Popularnymi w branży materiałami stosowanymi przy tworzeniu izolacji termicznej budynków są także produkty takie, jak wełna mineralna (kamienna lub szklana), oraz inne produkty pochodzenie celulozowego. Decydując się jednak na ocieplanie domu wełną musimy liczyć się z jedną zasadniczą wadą materiału – maty z wełny posiadają łączenia, które mogą się okazać mostkami termicznymi, przez które ciepło wydostanie się z pomieszczeń.