Docieplenie istniejącego domu za pomocą wdmuchiwania granulatu celulozowego

Metoda wdmuchiwania granulatów bardzo dobrze sprawdza się w przypadku istniejących już obiektów, gdzie stara izolacja np. z wełny mineralnej nie spełnia już dobrze swojej funkcji. W bardzo szybki i skuteczny sposób jesteśmy w stanie poprawić izolacyjność takiego budynku. Wszystko to dzięki sprawdzonej i stosowanej na całym świecie metody wdmuchiwania izolacji. Granulat celulozowy pochodzący z recyklingu makulatury gazetowej podawany pod ciśnieniem szczelnie wypełnia wszystkie puste miejsca w danej przegrodzie budynku. Ograniczamy w ten sposób uciążliwość mostków termicznych, które w zimie wychładzają nam źle docieplone poddasze, a w lecie powodują jego przegrzewanie. 

Wdmuchiwanie granulatów jest też najmniej inwazyjną metodą na poprawienie izolacji w domu. Zazwyczaj wykonuje się to przez małe otwory w płytach karton-gips, lub jak w przypadku domów budowanych w systemie kanadyjskim poprzez demontaż okładziny wewnętrznej lub zewnętrznej. 

Metoda na docieplenia domów za pomocą granulatów celulozowych dotarła do Polski ze Skandynawii już ponad 25 lat temu. Nasza firma do tej pory wykonała izolację ponad 1 mln m2 stropów, stropodachów, skosów, podłóg i ścian. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu z takiej realizacji- docieplenie domu granulatem celulozowym

docieplenie starego domu