Czym ocieplić poddasze? Ekofiber czy wełna?

Ocieplając poddasze musimy pamiętać przede wszystkim o dobrym stanie dachu. Dachówki nie powinny posiadać żadnych ubytków, zaś połać dachowa powinna być możliwie szczelna i trwała. Jeżeli jesteśmy pewni szczelności oraz trwałości naszego dachu, powinniśmy czym prędzej zdecydować się na termoizolację poddasza. Wielu inwestorów bierze pod uwagę wyłącznie wełnę mineralną oraz styropian, zupełnie zapominając o Ekofibrze, wciąż traktowanym jako dość drogi i egzotyczny materiał. Jest to ogromny błąd.

Z naszego doświadczenia wiemy, że Ekofiber jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym. Jego właściwości izolacyjne są takie same, a w niektórych przypadkach zdecydowanie lepsze, jak wełny lub styropianu. W sytuacji, gdy stosujemy materiały o podobnych właściwościach izolacyjnych, całkowita cena ułożenia warstwy celulozy jest niższa, również ze względu na szybkość przeprowadzanych prac. A nie są to jedyne zalety włókien celulozowych. Pozostałymi są ich naturalność oraz struktura.

Otóż Ekofiber jest materiałem paroprzepuszczalnym. Doskonale radzi sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci z budynków, stanowiąc przy tym prawdziwą barierę dla pleśni, grzybów, szkodników czy gryzoni. Jest poza tym bardzo łatwy w ułożeniu. Połać dachową można bez większych trudności ocieplić nawet w jeden dzień, co w przypadku pozostałych materiałów jest raczej niemożliwe. Ponadto Ekofiber nie gromadzi wilgoci, dzięki czemu poddasze jest nie tylko odpowiednio ocieplone, ale również posiada bardzo dobry mikroklimat. Decydując się na ten typ ocieplenia o nic nie musimy się martwić – na plac budowy przyjeżdża ekipa ze swoim sprzętem, która szybko wypełni wszystkie wolne przestrzenie pod połacią dachową. Jako materiał naturalny Ekofiber nie powoduje alergii. Nie pyli, ponieważ jest ułożony bardzo ciasno, dzięki czemu również nie odkształca się pod wpływem nacisku. Jest lekki, niepalny i dobrze izoluje przed hałasem. Poza tym posiada wieloletnią gwarancję.

Oczywiście ocieplenie poddasza dotyczy nie tylko połaci dachowej, ale również wieńca, ścian szczytowych czy ścianek kolankowych. Również te powierzchnie można zaizolować Ekofibrem – jego skuteczność będzie równie wysoka, co w przypadku termoizolacji połaci dachowej.

Ocieplenie poddasza Ekofibrem będzie doskonałym rozwiązaniem, którego na pewno nie będziecie Państwo żałować.