Czy ekofiber jest ogniotrwały?

Ocieplanie domu powinno być przedsięwzięciem dokładnie przemyślanym. Wybór danej metody oraz materiałów izolacyjnych będzie w przyszłości decydował o kosztach utrzymania domu oraz komfortu przebywania w jego wnętrzu. W kwestii doboru odpowiedniego materiału izolacyjnego coraz więcej osób kieruje swoje zainteresowanie ku Ekofibrowi.

Czym charakteryzuje się Ekofiber?

Ten wykonywany z celulozy materiał izolacyjny zdobył uznanie w drugiej połowie ubiegłego wieku. W Polsce jest jednak stosowany od niedawna, lecz jego popularność znacząco wzrasta. Ekofiber cechuje się takimi walorami jak wysoki poziom higroskopijności, możliwość wykorzystania w trudno dostępnych miejscach, a także ekologiczność, gdyż jest on produkowany z włókien celulozowych pozyskiwanych z makulatury. Włókna te są dodatkowo wzmacniane borem, który zwiększa ich trwałość i sprawia, że stają się odporne na rozwój pleśni.

Ekofiber posiada dobre parametry pod kątem swej ognioodporności, a nawet zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Wykazano bowiem, że pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi jedynie do zwęglenia się Ekofibru, przy czym nie wydziela on żadnych toksycznych substancji. Jest to więc materiał, który nie tylko sam nie ulega zapłonowi, lecz chroni pozostałe elementy konstrukcji domu przed działaniem płomieni. Może być stosowany ze szczególnym powodzeniem przy budowaniu domów z drewna.