Uzupełnianie izolacji
Niekiedy ocieplanie budynków nie daje oczekiwanych efektów i wtedy z pomocą przychodzi nasza firma!
Jak naprawić izolację na poddaszu?
W przypadku, gdy w skosach, ścianach bądź podłogach budynku wykorzystana została izolacja, na przykład z wełny mineralnej, a mimo to zauważalne są problemy z jej prawidłowym funkcjonowaniem (w zimie odczuwalny jest chłód a w lecie ciepło), to taka izolacja powinna podlegać jak najszybszemu poprawieniu.
Zazwyczaj skosy poddaszy w nowym budownictwie wykonane są z płyt gips-karton. Do uzyskania pożądanego efektu termicznego, w procesie naprawiania izolacji wykonuje się otwory w płytach G-K bądź OSB wykorzystując do tego celu specjalną otwornicę. Poprzez tak wykonane otwory wtłaczana jest izolacja do skosów poddasza. Otwory te po zakończonych pracach izolacyjnych zostają zabezpieczone. Wszystkie puste miejsca zostają wypełnione przez granulat izolacyjny. Występujące tam mostki termiczne są znacząco ograniczane.
Izolacja poddasza zniszczona przez kuny. Jak ją naprawić?
Bardzo często spotykamy się z uszkodzeniem izolacji przez kuny. Izolacja z wełny mineralnej w której kuny spowodowały zniszczenia może być bardzo szybko naprawiona. Dzięki dodmuchowi granulatów na bazie celulozy eliminujemy możliwy powrót kun do zaizolowanych granulatem przestrzeni skosów poddasza. Związki soli, które stosowane są do impregnacji naszych granulatów skutecznie zapobiegają powrotowi kun do przestrzeni, w której znajduje się granulat celulozowy, a do tego takie docieplenia utrudniają poruszanie się gryzoni i innych szkodników po przestrzeniach stropowych, co skutecznie eliminuje problem na przyszłość. W przypadku pozostawienia w części poddasza starej wełny, należy dodatkowo zabezpieczyć dach przed powrotem kun w te partie, instalując wkoło dachu przewód elektryczny z przetwornicą o bardzo niskiej energii niegroźnej dla człowieka (można zaadaptować do tego „pastucha elektrycznego”) lub odstraszacz elektroniczny.
Izolacja ścian warstwowych oraz podłóg.
Wiele budynków w Polsce zostało wykonane w technologii ściany warstwowej. Pustka powietrzna pomiędzy składowymi ściany bardzo często powoduje problemy z ogrzaniem pomieszczeń. Często pojawia się też problem wilgoci i grzybów oraz pleśni. W takim przypadku wykonuje się otwory technologiczne na zewnątrz budynku, przez które wprowadza się izolację. Dzięki dobrym właściwościom izolacyjnym granulatów, wszystkie wolne przestrzenie zostają zaizolowane. Otwory technologiczne są potem zaślepiane. Stosowane przez nasz granulaty celulozowe posiadają badania na brak rozwoju pleśni.
Jeżeli chodzi o izolacje podłóg, metoda wdmuchiwania granulatów (przede wszystkim celulozowych) też świetnie się sprawdza. Zazwyczaj demontuje się deskowanie lub płyty OSB ponad źle zaizolowaną przestrzenią (a zazwyczaj pustą). Przez tak uzyskany otwór technologiczny ocieplanie jest wdmuchiwane w przestrzeń pod podłogą. Odpowiednie zagęszczenie uzyskane dzięki takiemu sposobowi wykonywania izolacji dodatkowo zapewni nam wytłumienie podłogi pomiędzy dwoma kondygnacjami. Jest to bardzo istotne w szczególności w domach drewnianych.
Oznaki źle wykonanej izolacji poddasza.
Nieprawidłowo wykonana termoizolacja domu wiąże się z:
- problemami z dogrzaniem pomieszczeń w zimie,
- dużą temperaturą odczuwalną latem,
- większymi rachunkami za ogrzewanie,
- obecnością grzybów i wilgoci,
- słyszalnym dźwiękiem przemieszczających się mas powietrza podczas wietrznych dni.
Jak usunąć powyższe usterki i niedogodności? Należy uzupełnić izolację poddasza. Dzięki temu zwiększy się komfort użytkowania pomieszczeń, a miesięczne rachunki nie będą tak obciążające dla domowego budżetu. Inwestycja w docieplenie oraz termomodernizację budynku szybko się zwraca. Nie jest długotrwała i uciążliwa, a jej efekty widoczne są niemal od razu.
Zadbany, suchy, dobrze ogrzany i pozbawiony wilgoci dom przestaje być siedliskiem niebezpiecznych dla zdrowia pleśni oraz grzybów. To bezpośrednio przekłada się na wartość nieruchomości na rynku. Tylko profesjonalne ocieplenie domu zabezpiecza przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów, na które szczególnie narażeni są alergicy.
Dlaczego termoizolacja domu jest tak istotna?
W sposób fachowy i rzetelny wykonujemy termoizolację budynków. Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i niezawodne metody. Jedną z nich jest docieplanie domu za pomocą nadmuchu sypkich materiałów izolacyjnych. Wyróżnia się szerokim zastosowaniem oraz wysoką skutecznością. Daje mnóstwo korzyści zarówno pod względem komfortu termicznego, jak i akustycznego, a także bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ochrony przed gryzoniami oraz ekonomicznej opłacalności. Rozwiązania, które proponujemy, są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu.
Realizujemy ocieplanie domów od podstaw oraz w ramach modernizacji termoizolacji. Gwarantujemy fachowe wsparcie na każdym etapie współpracy. Pomagamy naszym klientów w wyborze najlepszych metod i materiałów. Zapewniamy także sprawne i terminowe wykonanie zleceń. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Przekonaj się, jak wiele korzyści może przynieść Ci inwestycja w termoizolację domu. Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i komercyjnych.