4 powody, dla których warto zdecydować się na ocieplenie domu wełną

Niskie temperatury w zimie sprawiają, że nieocieplony budynek wymaga dużych nakładów ogrzewania i szybko ulega wychłodzeniu. To powoduje wysokie koszta grzewcze, które w szybki sposób można ograniczyć – wystarczy prawidłowo ocieplić budynek granulatem celulozowym. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Oto kilka najważniejszych powodów.

1. Inwestycja na długie lata

Stosując granulat do ocieplenia budynku można mieć pewność, że będzie to inwestycja nie tylko trwała, ale też taka, która się szybko zwróci. Ocieplanie poddasza granulatem celulozowym sprawi, że budynek stanie się szczelny, a w związku z tym – zimą szybciej się będzie nagrzewał. W ten sposób zmniejszą się nakłady potrzebnego opału grzewczego, a razem z nimi koszta. Z czasem inwestycja się zwróci i sprawi, że w budżecie domowym zostanie więcej oszczędności.

2. Szybki i dokładny sposób na nowoczesne ocieplanie

Ocieplanie granulatem celulozowym to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na dokładne wykonanie pracy, nawet w trudno dostępnych miejscach. Granulat celulozowy to alternatywa dla wełny i waty w matach czy w rolkach, której ułożenie wiąże się z pojawieniem się przerw między jej kolejnymi warstwami. Izolacja natryskowa pozwala na wypełnienie danej przestrzeni całościowo, bez pustych miejsc na łączeniach. Zapobiega to także tworzeniu się mostków termicznych.

3. Dodatkowa ochrona

Decydując się na ocieplenie budynku granulatem celulozowym zyskujemy nie tylko oszczędność w ogrzewaniu, ale także dodatkową izolację akustyczną. Właściwości granulatu sprawiają, że tłumi on hałas, dzięki czemu dźwięki z zewnątrz domu nie dostają się do środka, a komfort użytkowania pomieszczeń się zwiększa. Dodatkowo materiał ten jest trudnopalny, co sprawia, że w razie wybuchu pożaru ogranicza jego łatwe rozprzestrzenianie się.

4. Sposób na uzupełnienie izolacji

Jeśli izolacja budynku uległa zniszczeniu np. przez kuny, warto naprawić ją wykorzystując możliwość wtłoczenia sypkiego granulatu celulozowego. Zapełni on uszkodzoną izolację, przywracając jej stan sprzed wizyty niechcianych gości. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla budynków wykonanych w technologii ścian warstwowych. Wtłoczenie granulatu do pustych przestrzeni w ścianach czy w skosach na poddaszu to rozwiązanie, które pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę w budynku.