Jak poprawić izolację na poddaszu?

Objawy złej izolacji na poddaszu

Wielu klientów zwraca się do nas z pytaniami, czy można poprawić izolację w budynku gdzie jest już np. wełna mineralna. Odpowiedź jest prosta- oczywiście że tak. Dzięki metodzie wdmuchiwania granulatów izolacyjnych jesteśmy w stanie poprawić izolacje w takim budynku. Na podstawie badań termowizyjnych które wykonujemy u Klienta lokalizujemy braki w izolacji. Zazwyczaj spowodowane są one złym wykonaniem lub jej zniszczeniem przez np. kuny. Objawami złej izolacji na poddaszu są:

  • problem z dogrzaniem poddasza w zimie
  • odczuwalne przwiewy chłodnego powietrza
  • występowanie „czarnych zabrudzeń” na płytach G-K
  • powstawanie zawilgocenia na płytach G-K na którym może pojawić się grzyb
  • w lecie duża temperatura na poddaszu
termowizja poddasza

Badanie termowizyjne

widoczne braki izolacji w skosach

Ubytki w izolacji

braki w izolacji z wełny mineralnej

Źle wykonana izolacja

przemarzanie na pasie murłaty

Braki w izolacji

połączenie skosu i ściany

Mostek termiczny

zupełny brak w izolacji ściany kolankowej

Brak izolacji w ściance

widoczny brak izolacji poprzez otwór technologiczny

Brak izolacji

 

 

 

 

 

Na zdjęciach wykonanych kamerą termowizyjną widać dokładnie gdzie brakuje izolacji, lub jak czasem się zdarza nie ma jej wcale. 

Naprawianie izolacji na poddaszu

Po wykonanych badaniach termowizyjnych oraz po wykonaniu obmiarów powierzchni do naprawy sporządzany jest szacunkowy kosztorys na wykonanie uzupełnienia izolacji. Ze względu na różne braki izolacji Klient otrzymuje wycenę „od- do”. W jednym miejscu braki izolacji mogą być duże, a w inny mniejsze, dlatego nie jesteśmy w stanie dokładnie określić kosztu takiego uzupełnienia. Jest za to jedna bardzo ważna informacja- Klient płaci tylko za wykorzystany materiał. Po wykonaniu docieplenia poddasza sumowana jest ilość materiału, który został wykorzystany do naprawy izolacji na poddaszu. 

Izolacja wdmuchiwana jest poprzez system otworów technologicznych w przestrzenie skosów, ścianek i sufitów. 

otwór do wykonania izolacji poddasza

Otwór technologiczny

granulat celulozowy w otworze technologicznym

Granulat celulozowy

Poddasze gdzie wykonano izolację granulatem celulozowym

Widok poddasza

gotowa izolacja na poddaszu

Naprawiona izolacja

 

 

 

 

 

Po wykonaniu uzupełniania izolacji otwory technologiczne są przez nas zaklejane. Miejsca gdzie były wykonane wymagają odtworzenia gładzi oraz wymalowania. 

Dlaczego warto naprawić izolację na poddaszu

Poprawnie wykonana izolacja termiczna poddasza działa na korzyść lokatorów zarówno w zimie jak i w lecie. Zapewnia nam ona komfort termiczny oraz ogranicza koszty ponoszone na ogrzewanie budynku. Mitem jest to, że na poddaszu musi być zimno w zimie a w lecie ciepło. Jeżeli warstwa izolacji jest jednorodna, ograniczone są mostki termiczne takie objawy nie powinny występować. 

Dzięki metodzie wdmuchiwania granulatów celulozowych uzyskujemy jednorodną warstwę izolacji. Każda pusta przestrzeń pod płytami G-K jest wypełniona materiałem ociepleniowym. Poprzez wdmuchanie izolacji pod odpowiednim ciśnieniem otrzymujemy odpowiednie zagęszczenie granulatu. Ma to kolosalny wpływ na ograniczenie osiadania izolacji i powstawania mostków termicznych. 

Izolacja termiczna poddasza wykonana przez naszą firmę zapewnia komfort termiczny, ograniczenie kosztów eksploatacji budynku oraz świadomość że została wykonana z najlepszych materiałów, które posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty wymagane polskim prawem. Fakt , że nasza firma wykonuje izolacja poprzez nadmuch granulatów od ponad 23 lat, sprawia że możecie nam Państwo zaufać.