Ocieplanie poddaszy

ekofiber w dachuOcieplanie poddasza

Nie tylko właściwa termoizolacja ścian jest gwarantem, iż w murach naszych domów nie zagości chłód. Nieprawidłowo przeprowadzone ocieplanie poddasza może sprawić, iż przez dach może ulatniać się nawet do 35% ciepła. Warto więc zastanowić się, czym ocieplić poddasze i jak zrobić to prawidłowo?
 Zanim przystąpimy do ocieplania poddasza musimy dokładnie zbadać stan dachu. Nieprawidłowy układ lub ubytki w konstrukcji dachówkowej mogą doprowadzić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie osiągnąć zamierzonych efektów bez generalnego remontu powierzchni dachowej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wadliwa połać dachowa może spowodować zalewanie izolacji. Kolejnym krokiem, który należy wykonać podczas ocieplania poddasza jest wybór odpowiednich materiałów. Ponieważ termoizolacja umieszczona zostanie między elementami więźby dachowej, powinna odznaczać się elastycznością. Odpowiednio sprężysty materiał sprawi, iż pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu nie powstaną przerwy, przez które z domu mogłoby uciekać ciepło.

strop 2Wełna mineralna – ochrona przed chłodem?

ekofiber sciany 2Istnieją różnego rodzaju systemy ociepleń poddaszy. Jednak jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do ochrony domu przed chłodem jest wełna mineralna. Mimo popularności nie zapewnia ona doskonałej izolacji termicznej. Najlepsza wełna do ocieplania poddasza nie będzie równie skuteczna jak zastosowanie granulatu izolacyjnego Ekofiber. Wełnę mineralną z powodzeniem można zastąpić najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie ocieplenia poddasza, jakim wykonane z celulozy granulaty izolacyjne. W pomieszczeniach, gdzie do izolacji został wykorzystany Ekofiber panują najlepsze warunki do przebywania dla ludzi, ze względu na przepuszczalność pary wodnej. Jednocześnie Ekofiber w przeciwieństwie do wełny izolacyjnej zahamowuje rozwój drobnoustrojów. Właściwości termoizolacyjne granulatu Ekofiber są efektywniejsze niż wełny mineralnej, jednocześnie jest on tańszym rozwiązaniem.