Ocieplanie natryskowe

Izolacje stropów poprzez natrysk. 

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów ocieplania stropów piwnic budynków jest ocieplanie natryskowe. Szczególna skuteczność tej techniki wynika z tego, iż granulaty izolacyjne aplikowane pod ciśnieniem dokładnie wypełniają powierzchnię przeznaczoną do ocieplenia. Zanim jednak przystąpimy do prac budowlanych, warto zastanowić się jakie ocieplanie natryskowe zastosować. Przeglądając granulaty izolacyjne możemy natrafić na Ekofiber – granulat celulozowy. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych środków termoizolacyjnych. Granulaty izolacyjne z celulozy składają się w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu (produkuje się je z makulatury gazetowej). Dodatkową zaletą termoizolacji  jest to, iż jest ona materiałem trudnopalnym, dzięki czemu utrudnia rozprzestrzenianie się ognia w obiekcie.

Wełna mineralna – nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu

Ocieplanie natryskowe wełną mineralną jest alternatywnym rozwiązaniem dla wełny mineralnej rozkładanej w matach. Wdmuchiwanie granulatu z wełny mineralnej na pewno będzie lepsze od użycia wełny w rolkach, ponieważ zapobiega tworzeniu się mostków termicznych. Jednocześnie, w zależności od docieplanego budynku, skuteczniejsze może być ocieplenie natryskowe dachów, stropodachów oraz poddaszy z użyciem materiału izolacyjnego Ekofiber. Wdmuchiwanie granulatu z wełny mineralnej bądź granulatu Ekofiber można zrealizować w sposób szybki i łatwy. Dzięki tego typu termoizolacji możemy stworzyć zaporę przed napływającym z zewnątrz chłodem bądź gorącem nawet w trudno dostępnych miejscach.

Skuteczna ochrona cieplna z Ekofiber-Kraków

Niezależnie, czy wybiorą Państwo docieplanie domu w formie natryskowej przy pomocy granulatów celulozowych, czy innych działań dostępnych w naszej ofercie, możecie być pewni, że wykonana usługa będzie skuteczna, a jej koszty z pewnością się zwrócą. Naszą ofertę polecamy wszystkim, którzy są niezadowoleni z pracy poprzednich ekip remontowych, lub którzy chcą dodatkowo wzmocnić izolację termiczną, aby uczynić swój dom jeszcze lepszym i przytulniejszym miejscem.