Ekologiczne ocieplenia

Ekofiber- Kraków i kształtowanie świadomości ekologicznej. 

 

Nasza firma poza usługami dociepleniowymi zajmuje się kształtowaniem świadomości o poszanowaniu środowiska. Często zapraszani jesteśmy na rożnego rodzaju wydarzenia, gdzie prezentowane są ekologiczne i nowoczesne technologie budowlane. Dzięki świadomości ekologicznej, nasi klienci wybierają granulaty celulozowe jako ekologiczne ocieplenia budynku. Stosowane przez nas materiały pochodzą z recyklingu makulatury gazetowej. Dzięki temu, na etapie wytwarzania materiału izolacyjnego ograniczamy ilość surowców potrzebnych do jego wytworzenia, a także energii potrzebnej do jego produkcji. 

Prezentacje dla dzieci i młodzieży. 

Podczas eko-pikników rodzinnych oraz prezentacji dla szkół mamy możliwość przekazania naszej wiedzy na temat dbania o środowisko najmłodszym. Wiedza którą posiądą, będzie w późniejszym czasie wykorzystana dla dobra ogółu. Ograniczenie niskiej emisji spowoduje ograniczenie smogu, z którym wszyscy walczymy. Wiedza, że dobrze docieplony dom potrzebuje mniej energii do ogrzania przełoży się na nasze wspólne dobro. Mniej energii na ogrzanie budynku=mniejsza niska emisja do środowiska niezdrowych substancji. 

Docieplony dom =mniejszy smog

Kluczowym elementem ograniczania smogu jest ograniczenie niskiej emisji. Jeżeli w źle docieplonym budynku wymienimy stary piec na nowy ekologiczny, to i tak ilość paliwa niezbędnego do ogrzania budynku nie zmieni się znacząco. Przez źle docieplony stropodach lub poddasze możemy tracić ponad 30% ciepła. Paradoksalnie, koszty ogrzania źle docieplonego budynku po wymianie pieca na nowy ekologiczny mogą wzrosnąć. Należy wtedy skontaktować się z nami w celu przebadania budynku pod kątem źle wykonanej izolacji. W trakcie takiego audytu jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkie potencjalne miejsca utraty ciepła. Po wykonaniu uzupełnienia izolacji, nasz poprawienie docieplony dom będzie przyjazny dla środowiska naturalnego. Komfort użytkowania takiego budynku będzie również zdecydowanie większy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *