Jak ekofiber radzi sobie z wilgocią?

Wykonanie skutecznej izolacji w budynku mieszkalnym jest niezwykle istotną kwestią. Bez niej bowiem nie możemy liczyć na odpowiednie ocieplenie domu oraz właściwą minimalizację wpływu warunków zewnętrznych. Dlatego też należy dokładnie przemyśleć wybór materiału, z jakiego wspomniana izolacja zostanie wykonana. Doskonale do tego celu nadaje się ekofiber.

Jest to sypki granulat, który powstaje z włókna celulozowego. Jego największą zaletą jest m.in. wysoka odporność na pleśń i grzyby. Ekofiber bardzo dobrze radzi sobie również z wilgocią. Dlaczego? Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, iż nadmiar wody nie jest przez owo tworzywo gromadzony, dzięki czemu ciecz nie ma szans wywołać jakichkolwiek szkód. Bardzo ważne jest również to, iż woda nie pozbawia ekofibru istotnych właściwości izolacyjnych. Wszystko to sprawia, że zastosowanie omawianego materiału nie jest związane z koniecznością zainstalowania dodatkowych zabezpieczeń, na przykład w formie folii paroizolacyjnej.

Dzięki przedstawionym zaletom, ekofiber doskonale nadaje się do termoizolacji budynku. Pamiętać należy jednak o tym, aby nie kłaść go bezpośrednio na gruncie oraz tam, gdzie występuje temperatura powyżej 80 stopni Celsjusza – np. w bliskiej odległości od przewodów kominowych.